Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biuletyn Polskiego Przekładoznawstwa

Zanim doczekamy się Kongresu i spotkania w Krakowie w maju 2022, Centrum Badań Przekładoznawczych UJ proponuje wspólne tworzenie biuletynu informacyjnego polskiego przekładoznawstwa. Biuletyn Polskiego Przekładoznawstwa będzie zawierał wiadomości o konferencjach, seminariach oraz innych spotkaniach naukowych lub popularyzatorskich odbywających się w ośrodkach przekładoznawczych w całym kraju, a także o nowych publikacjach, promocjach książek, numerach czasopism etc. Stworzenie ogólnopolskiej bazy danych o tego rodzaju wydarzeniach i listy mailingowej w oparciu o ponad dwieście adresów mailowych osób, które zgłosiły chęć udziału w Kongresie pozwoli nam jeszcze przed krakowskim spotkaniem poznać się lepiej i rozpowszechnić wiedzę o interesujących działaniach podejmowanych w różnych miastach. W dobie pracy zdalnej nietrudno wziąć udział w wydarzeniu nawet na drugim końcu Polski. 
  • uruchomiliśmy adres mailowy BPP@uj.edu.pl pod który można wysyłać wiadomości o przekładoznawczych aktywnościach w Państwa środowiskach wraz z linkiem do strony internetowej, na której znajdują się szczegóły;
  • na ten sam adres prosimy zgłosić także chęć otrzymywania Biuletynu PP (wystarczy mail o treści: BIULETYN TAK);
  • raz na miesiąc (lub częściej w miarę potrzeby) będziemy do wszystkich chętnych wysyłać krótką scaloną informację o zgłoszonych wydarzeniach.
Oczywiście można deklarować chęć otrzymywania biuletynu niezależnie od udziału w Kongresie - zachęcamy do rozpowszechniania wiadomości o Biuletynie PP w swoich środowiskach.  
 
Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa zainteresowaniem. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń i informacji na  BPP@uj.edu.p